Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

MOJA SKÓRA PO 2 TYGODNIACH JEDZENIA NABIAŁU:)

Dzisiaj pokażę Wam, jak szybko jest w stanie zmienić się moja skóra, jeśli spożywam produkty, które mi nie służą:) W moim wypadku stan skóry zawsze był mocno związany z tym co jadłam i naprawdę szybko mogłam obserwować efekty nietrafionych dietetycznych wyborów. Oczywiście w Waszym wypadku może być zupełnie inaczej, jednak z tego co widzę również u znajomych, osób obserwujących podobną zależność jest sporo.
Co stało się z moją skórą po 2 tygodniach jedzenia nabiału? Wszystko uwieczniłam na zdjęciach:>

Po pierwsze- w moim wypadku nabiał zawsze był najbardziej problematycznym elementem diety i miał największy wpływ na stan skóry. Wiedziałam o tym od dawna i tak naprawdę rzadko po niego sięgałam. Później wykonałam też testy na nietolerancje, które potwierdziły konieczność wykluczenia nabiału. Oczywiście opinie o testach są różne- ale w moim wypadku wyniki całkowicie pokrywały się z obserwacjami jakie czyniłam przez lata:)

Moja skóra zawsze reagowała bardzo szybko- wystarczył tydzień jedzenia nabiału i np jajek by zobaczyć sporą zmianę. Na szczęście po ich wykluczeniu skóra tak samo szybko wracała do siebie, co możecie zobaczyć na zdjęciach.

Co dokładnie jadłam w czasie kiedy stan mojej skóry tak się pogorszył? Mleko- codziennie wypijane do kawy (zwykle piję mleko ryżowe). Do tego śmietany, sery- szczególnie żółte źle na mnie działają, odrobinę lepiej było kiedyś na serach kozich, ale różnica nie była szczególnie wielka. Myślę, że warto dodać jeszcze jedną rzecz którą sprawdzałam dawniej- wpływ laktazy w tabletkach. Niestety okazało się, że pomagała minimalnie (spożywana właśnie przy wypijanym mleku), ale może w Waszym wypadku będzie lepiej:)

Poza tym reszta mojej diety była naprawdę klasyczna (gotowana z przewagą warzyw, nie raw ani 80/10/10). W takiej wersji moja skóra wygląda dobrze choć nie tak idealnie jak na raw:)Niżej możecie zobaczyć zdjęcia- warto zaznaczyć jeszcze że nie zmieniałam zupełnie niczego w pielęgnacji, nie zmieniałam nic w trybie życia, nie dodawałam żadnych suplementów- jedyną zmianą było dodanie nabiału, w niewielkich ilościach spożywanego codziennie.
Jak widzicie skóra doszła do siebie całkiem szybko. Myślę, że moja skóra po prostu ma to do siebie, ale pomaga też całkowite wykluczenie problematycznych składników- to znaczy że w moim wypadku nie przewijają się nawet w postaci dodatków do innych gotowych produktów.
Kiedy chcę by moja skóra szybciej wypiękniała, stawiam na warzywa we wszelkiej formie- dieta z ich przewagą pomaga najbardziej. Co ciekawe, dodatek mięsa nie wpływał na moją skórę w taki sposób. Natomiast tak samo jak klasyczny nabiał działały na mnie kiedyś odżywki białkowe- teraz jeśli je zjadam, stawiam na białko z grochu albo ryżu.

Jeśli chcecie przyśpieszyć gojenie skóry zobaczcie tego posta (KLIK). 


To już wszystkie efekty eksperymentu:) Może sprawa zainteresuje te z Was które nie są pewne wpływu diety na swoje skórne problemy- niestety da się to sprawdzić tylko przez tymczasową eliminację podejrzanych produktów.


Zostały nam jeszcze wyniki rozdania z Provocater:) Dzięki za wszystkie zgłoszenia- 3 zestawy pojadą do:

beatachm
agnieszkaszydlowska9
edyta.maciejewska.em

na IG zestaw wygrywa Sylzetka
Czekajcie na maile dziewczyny:)Jeśli macie jakieś pytania, nawet nie związane z tematyką posta, piszcie koniecznie!


Czy u siebie też widzicie wpływ jedzenia na skórę, czy raczej należycie do tej grupy osób które mogą jeść co chcą?Buziaki

Ala


This post first appeared on Alina Rose Makeup, please read the originial post: here

Share the post

MOJA SKÓRA PO 2 TYGODNIACH JEDZENIA NABIAŁU:)

×

Subscribe to Alina Rose Makeup

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×