Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

MACA- NA BOLESNE MIESIĄCZKI I NIE TYLKO.Dzisiaj coś co może okazać się pomocne dla dziewczyn, które bardzo cierpią z powodu bolesnych miesiączek. Ten temat już przewijał się na blogu, ale jeśli wiemy że nie mamy problemu z endometriozą lub nasze bóle nie są powodowane przez przypadłości które musimy konsultować z lekarzem, w dzisiejszej notce możecie znaleźć coś dla siebie!

Sama nie stosowałam korzenia maca by pomóc sobie z bólami miesiączkowymi- te ustąpiły u mnie po zmianach w diecie i paru innych rzeczach. Jednak znam osoby, które stosują macę z powodzeniem przy różnych problemach hormonalnych i związanych z nimi właśnie dość bolesnymi miesiączkami. Zebrałam wszelkie informacje


Korzeń Maca uznawany jest za 'superfood' -znany jest ze swojego pozytywnego wpływu na kobiece hormony. Maca zawiera aż 20 aminokwasów, witaminę B1, B2, B3, C i E oraz minerały: magnez, potas, cynk, mangan, fosfor, selen, miedź, wapń, jod.

Kobiety od lat stosują korzeń Maca by móc zajść w ciąże i w internecie znajdziemy mnóstwo przypadków, którym maca w tym mocno pomogła:)

Kolejną zaletą jest wpływ macy na cykl- nie tylko go ureguluje ale też wpłynie na objawy PSM. Jeśli maca na Was zadziała, najprawdopodobniej będziecie mogły o nich zapomnieć. Oczywiście wpłynie też na miesiączki- ograniczy bolesność ale też bardzo obfite krwawienia.
Maca potrafi być pomocna w wypadku kobiet, które mają problemy z zaburzeniami hormonalnymi i  niskim poziomem estrogenów (więc teoretycznie może też pomóc w niektórych przypadkach po odstawieniu tabletek anty).
Wiele osób pisze o pozytywnym wpływie przy PCOS.


Jeśli szukamy dodatkowego suplementu, który przy problemach hormonalnych ma szansę poprawić wygląd naszych włosów i skóry, to oczywiście warto zainteresować się Macą. Powinna pomóc przy trądziku i np 'wulkanach' w obrębie żuchwy. Może pomóc przy problemach z niedoczynnością tarczycy. Wiele osób pisze o tym, że czuje przy niej dużą zmianę w tym względzie- to pewnie zasługa jodu, które maca ponoć zawiera w niewielkich ilościach.


Jednak uwaga- Maca u kobiet stymuluje organizm do produkcji większej ilości progesteronu. Dlatego jeśli już mamy z tym problem, Maca może pogorszyć nasz stan. Z tych samych względów nie będzie nadawać się np dla osób z rakiem piersi itp.
Zdarzają się też opinie, że z powodu lekkiej stymulacji produkcji testosteronu, maca może pogorszyć stan skóry osób u których trądzik spowodowany jest nadmiarem androgenów.

Tak samo nie bierzemy jej razem z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Jak widać, podejście do tego suplementu wymaga świadomości rodzaju naszego ciała i poziomu hormonów, jeśli wiemy, że mamy do czynienia z  problemami z tej strony.
Na pewno nie jest to idealny środek dla wszystkich i zdecydowanie trzeba mieć to na uwadze- ale zdecydowanie warto próbować, jeśli wiemy, że ma szanse nam pomóc. Np jeśli mamy niski progesteron a chcemy starać się o dziecko:)


Oczywiście Macę warto polecić naszym mamom- jeśli cierpią z powodu menopauzy, to najprawdopodobniej odczują choć niewielką różnicę. Co za tym idzie, mogą poczuć się lepiej psychicznie i właśnie z tym związane jest kolejne działanie macy- pomaga w stanach depresyjnych.
Jaką Macę wybrać?

Opcji jest wiele i opinie są różne. Mamy bowiem Macę w tabletkach (taką jak moja z Now) oraz Macę w proszku- surową i poddaną obróbce. Ta pierwsza ma być teoretycznie bardziej skuteczna, ale niesie ze sobą większe ryzyko nietolerancji ze strony układu pokarmowego, bo niektóre osoby reagują na taką formę Macy niestrawnością. Dlatego jeśli chcemy ją po prostu wypróbować, najlepiej wybrać klasyczną i zaczynać dawkowanie od niewielkich ilości.

Macę kupimy w sklepach eko, zielarskich, niektórych aptekach:)


Dajcie znać czy macie jakieś doświadczenia z Macą- jeśli tak to jakie:)
Śmiało pytajcie też o inne, ja dzisiaj wrócę jeszcze do pytań z poprzedniego posta;)


Buziaki

AlaThis post first appeared on Alina Rose Makeup, please read the originial post: here

Share the post

MACA- NA BOLESNE MIESIĄCZKI I NIE TYLKO.

×

Subscribe to Alina Rose Makeup

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×