Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

JAK LEPIEJ STOSOWAĆ GLINKI?
Glinki genialnie oczyszczają skórę, przez to, że posiadają właściwości absorpcyjne. Jednak z tego samego względu, stosowane niewłaściwie i zbyt często, mogą przyczynić się do pogorszenia stanu skóry odwodnionej złą pielęgnacją lub bardzo suchej.
Kiedy jest sens je stosować, jakiej skórze mogą pomóc, jak wyciągnąć z ich pielęgnacyjnych właściwości najwięcej jak się da? O wszystkim w poście;)JAKĄ GLINKĘ WYBRAĆ?

Glinek na rynku Jest już naprawdę sporo i wybór jest ogromny! Jeśli dopiero zaczynamy i chcemy oswoić się z tego typu produktem, na początek warto wybrać glinkę białą, różową czy marokańską. Te glinki to też jedne z delikatniejszych, odpowiednich dla cery mieszanej w kierunku suchej. Oczywiście sprawdzą się też na skórze tłustej, jednak jeśli przetłuszczanie jest naszym największym problemem, możemy chcieć wypróbować glinkę czerwoną, żółtą czy w końcu zieloną.


GLINKA MAROKAŃSKA- jedna z delikatniejszych glinek, odpowiednia do każdego rodzaju skóry, w tym mieszanej w kierunku suchej, naczyniowej, wrażliwej, trądzikowej.

GLINKA BIAŁA- delikatna glinka do cery wrażliwej, suchej, zmęczonej, dojrzałej, naczynkowej.

GLINKA RÓŻOWA- jest połączeniem glinki białej i czerwonej. Polecana jest do skóry naczynkowej, wrażliwej oraz z trądzikirm różowatym.

GLINKA CZERWONA- polecana do cery tłustej, mieszanej, trądzikowej.

GLINA ŻÓŁTA- polecana przy skórze mieszanej w kierunku tłustej, wymagającej wyrównania kolorytu, trądzikowej. 

GLINKA  ZIELONA- idealna do cery mocno przetłuszczającej się, mieszanej w kierunku tłustej.


Co ciekawe, niektóre glinki na rynku są też jadalne i mogą być stosowane wewnętrznie:)
Glinki stosuje się nawet jako okłady, bo w ten sposób również mogą pomóc w różnych problemach i schorzeniach.JAK LEPIEJ STOSOWAĆ GLINKI?

Na samym początku warto zapoznać się z podstawowymi zasadami:)

1. Nie mieszamy glinek metalowymi łyżeczkami, bo tracą swoje właściwości:) Używamy tylko łyżeczek drewnianych, plastikowych lub szklanych.

2. Nie musimy nakładać glinek na całą twarz! Jeśli zależy nam na oczyszczeniu strefy T, która może się u nas przetłuszczać, z powodzeniem możemy nakładać glinkę tylko tam. Tym bardziej, jeśli np skóra na policzkach ma raczej tendencje do przesuszania. 

3. Jeśli chcemy uniknąć ściągnięcia i zaczerwienienia, nie dajemy glinkom zaschnąć na naszej twarzy! W tym celu na bieżąco spryskujemy twarz wodą lub hydrolatem. Możemy dodać też odrobinkę olejku.Potem możemy obserwować...


3. Nie stosujemy glinek zbyt często, szczególnie przy skórze mieszanej w kierunku suchej. Raz lub dwa razy w tygodniu może być wystarczającą ilością, choć tak naprawdę zawsze najlepiej jest samemu obserwować jak reaguje skóra.

4. Jeśli dodajemy glinki do pielęgnacji i stosujemy je częściej niż 2 razy w tygodniu możemy chcieć zrezygnować z żeli do mycia z mocnymi detergentami. 

5. Od razu po zmyciu warto nałożyć na skórę coś nawilżającego, szczególnie jeśli to skóra mieszana. Nie czekamy aż skóra wyschnie, tylko wcieramy krem w jeszcze lekko wilgotną.

6. Jeśli nasza skóra jest sucha, ale i tak chcemy korzystać z glinek w celu wyrównania kolorytu, możemy dodać do naszej mieszanki odrobinkę olejku.

7. Przy suchej skórze, świetnie sprawdza się też połączenie glinki i żelu lnianego!
CO MOŻEMY DODAĆ DO GLINEK?


  • Bazą mogą być oczywiście hydrolaty, dopasowane do potrzeb naszej skóry. Mieszanie glinek z hydrolatami to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli zależy nam na maksymalnym pielęgnacyjnym działaniu.

  • Świetną bazą dla skóry suchej jest też żel lniany- dzięki temu dodatkowi glinka nie zasycha i nie musimy już tego pilnować:)

  • Idealnym dodatkiem mogą być też nasze ulubione półprodukty- kwas hialuronowy, ekstrakty glicerynowe,  kolagen i keratynę, honeyquat czy glicerynę przy suchej skórze.Mam nadzieję, że post okazał się pomocny!
Na wszystkie Wasze pytania z poprzedniego posta odpowiem zaraz, ale jakby co piszcie też tu:)
Rozwiązania konkursu z Double Wear już są na fb (KLIK).

Używacie glinek? Którą najbardziej lubicie?


Buziaki


Ala
This post first appeared on Alina Rose Makeup, please read the originial post: here

Share the post

JAK LEPIEJ STOSOWAĆ GLINKI?

×

Subscribe to Alina Rose Makeup

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×