Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ziołowa alternatywa dla chorób współczesnego świata

Tags: siauml jest

Mimo postępującego rozwoju nauki i medycyny, nasza populacja z pokolenia na pokolenie staje się coraz słabsza i podatniejsza na choroby.

W ostatnich latach liczba osób chorujących na cukrzycę, miażdżycę i nadwagę wzrosła tak bardzo, że choroby te zyskały nazwę chorób cywilizacyjnych.

 Mimo wysokorozwiniętej opieki medycznej i bogatego wyboru leków, wciąż chorujemy.

Dlaczego tak się dzieje i czy istnieją jakieś alternatywy dla leków dostępnych w aptekach przepisanych przez lekarzy?

Medycyna tradycyjna – co to właściwie jest?

Ten rodzaj medycyny, znany też pod nazwą ziołolecznictwo, znany był już w czasach starożytnych. Polega on na wykorzystaniu leków zrobionych na bazie leczniczych roślin i ziół.

Chodzi jednak nie tylko o zioła. Medycyna alternatywna korzysta z szeroko rozumianych “dóbr natury”. W wielu problemach wykorzystywane są… magnesy! Z ich dobroci warto skorzystać np. lecząc bóle kręgosłupa (opisujemy taki produkt tu – Pas Magnetyczny), albo pomagając odzyskać równowagę ciała dzięki magnetycznym wkładkom do butów (zainteresowanych odsyłam do recenzji wkładek magnetycznych).

Ludzie od początku swojego istnienia mierzyli się z różnymi chorobami.  Musieli więc szukać rozwiązań, które były dla nich dostępne. Odkrywając świat, który ich otaczał, zauważyli, że pewne gatunki roślin wykazywały działania lecznicze. 

Duży wkład w rozwój tej medycyny miał starożytny Egipt, ale też Chiny, czy Indie (o czym więcej troszkę później).

Nie ulega wątpliwości, że przez stulecia wywary roślinno-ziołowe odgrywały niezastąpioną rolę w codziennym życiu. Jednak w dzisiejszych czasach, szczególnie w krajach rozwiniętych, wraz z postępem technologicznym i rozwojem nauki, zupełnie niesłusznie, zostały zapomniane.

Mimo trendu na propagowanie medycyny konwencjonalnej, która skupia się na leczeniu objawów zamiast przyczyny, ziołolecznictwo zaczyna być na nowo doceniane przez coraz większe grono.

Detoks ziołowy. Jak poprawić funkcjonowanie całego organizmu dzieki ziołolecznictwu?

Detoks ziołowy to po prostu kuracje oczyszczające organizm z toksyn.
Dlaczego to ważne?

Organizm ma zdolność samooczyszczania się, pozbywając się tego, czego nie potrzebuje, m.in. przez pracę nerek czy jelit. Jednak gdy toksyn jest zbyt wiele, organy przestają radzić sobie z ich wydalaniem.

Stres i “śmieciowe jedzenie” są głównymi czynnikami, przez które nasz organizm staje się przeciążony, zmęczony i wypełniony toksynami. Z czasem niezdolny do właściwego funkcjonowania, a my zaczynamy chorować. Wtedy wymagamy pomocy leczniczej…

Symptomów wskazujących na zły stan organów wewnętrznych jest wiele, ale do najczęstszych należą: przemęczenie, nerwowość, problemy trawienne, alergie, trądzik, obniżenie odporności, a także wspomniane na początku choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca.

Detoks ziołowy to świetny i co najważniejsze – skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Przykładowo aloes i zielona herbata świetnie sprawdzą się w oczyszczaniu jelit.  Z kolei ostropest plamisty i mniszek lekarski są polecane w oczyszczaniu wątroby.

Wiadomo jednak, że samodzielnie dobierane proporcje ziół mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Zbyt małe dawki, źle przyjęta częstotliwość przyjmowania… Łatwo obrócić w pył starania i pieniądze. Dlatego warto rozważyć gotowe produkty detoksykujące.

Odkrycie tego roku to plastry fitodetoksykujące Start Detox 5600. Napisaliśmy ich recenzję tutaj (link).

Zioła jako naturalne kosmetyki. Czy warto atakować ciało chemią?

Zastosowanie ziół w kontekście dbania o zdrowie Jest naprawdę  ogromne. Nie ogranicza się tylko do dbania o narządy wewnętrzne. Wiele ziół i roślin ma szerokie zastosowanie w dbaniu o kondycję skóry, włosów i paznokci, czy utrzymywaniu właściwej wagi.

Dbanie o wygląd zewnętrzny to też forma dbania o zdrowie i o dobre samopoczucie.

Kosmetyki dostępne na rynku zawierają chemiczne substancje, które nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Wiele osób skarży się na alergie czy zmiany skórne po ich stosowaniu. W dłuższej perspektywie organizm przyjmuje nadmiar sztucznych substancji dostarczanych przez skórę.

Warto poszukać naturalnych odpowiedników i do pielęgnacji korzystać z tego, czym obdarowuje nas natura.

Wielu z nas boryka się z problemami skórnymi. Niektórzy mają skórę zbyt suchą, inni cierpią z powodu łojotoku i niekończących się wyprysków. W naturze znajdziemy wiele leków na te problemy. Na przykład:

  • Jednym z naturalnych lekarstw dla skóry, jest skrzyp polny. Nie tylko poprawia jej ogólną kondycję, ale także wzmacnia włosy i paznokcie, chroniąc  je przed nadmiernym wypadaniem i łamaniem się.
  • W przypadku cery z tendencją do wysuszania, pomóc może aloes, znany ze swoich właściwości nawilżających.
  • Prawdziwą ulgą dla cery nadmiernie wrażliwej lub alergicznej, jest rumianek.
  • Z kolei rozwiązaniem dla cery tłustej  mogą okazać się maseczki z zielonej herbaty. Wyciszają trądzik, dobrze działają na rozszerzone pory. W przypadku silnych problemów z trądzikiem i łojotokiem, pomocne okazać mogą się też fiołek trójbarwny oraz bratek polny.
  • Jeśli zdiagnozowano u nas łuszczycę i łojotok, możemy spróbować kuracji z wykorzystaniem łopianu.
  • Zdecydowanie warte omówienia w tym temacie są jagody goji, wykorzystywane w medycynie krajów azjatyckich od tysięcy lat. Dzięki swojemu bogactwu witamin mają szerokie zastosowanie przy wielu schorzeniach, m.in. skutecznie spowalniają procesy starzenia się skóry.
  • Jeśli mamy problem z nadwagą i chcielibyśmy w naturalny sposób wspomóc nasz organizm w walce ze zbędnymi kilogramami, możemy śmiało sięgnąć po kardamon oraz imbir.
  • Przyprawy te przyspieszają metabolizm, a co za tym idzie pomagają spalać tłuszcz. Imbir dodatkowo posiada silne właściwości rozgrzewające, więc na pewno może nam się przydać podczas zimowych wieczorów.
  • Dla osób mających problemy z nadmiernym poceniem, wynikającym np. z niewłaściwej pracy tarczycy lub hormonów, pomocna może być szałwia. Nie tylko pomaga w walce z potem, ale także z jego nieprzyjemnym zapachem. Wykorzystuje się ją również przy pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

Jednym z ciekawszych produktów, jakie mogliśmy ostatnio przetestować (i polecamy bez mrugnięcia okiem) jest Naturalisan – żel błyskawicznie łagodzący ból mięśni i stawów.

Medycyna ajurwedyjska

Starożytna i wciąż żywa sztuka leczenia.

Jest to jeden z najstarszych systemów leczniczych, a przy tym również filozoficznych. Wywodzi się z Indii i do dziś jest praktykowana w niektórych krajach azjatyckich. W ostatnich latach zaczęła zyskiwać popularność także w krajach zachodnich.

Sama nazwa składa się z dwóch słów: ajus, czyli życie oraz veda, czyli mądrość.

Można rozumieć ją jako mądrość życiową, jako że ten rodzaj medycyny skupia się na związku ciała, duszy i umysłu, wierząc, że razem tworzą one nierozerwalną całość.

Medycyna ajurwedyjska zajmuje się zarówno zdrowiem fizycznym, jak i psychicznym.

Według tej filozofii wszechświat składa się z elementów, dzięki którym jest zachowana równowaga. Nasz organizm jest tego odzwierciedleniem, więc również posiada swoją naturalną równowagę.

Każda choroba jest zakłóceniem naturalnego ładu, dlatego aby wyzdrowieć, należy przywrócić równowagę między wszystkimi sferami.

Leczenie opiera się na ziołowych lekach – zazwyczaj są to mieszanki różnych ziół lub wyciągi z roślin.

W skład terapii mogą wchodzić również zabiegi oczyszczające, masaże z użyciem olejków eterycznych, uprawianie jogi, a także praca ze swoimi emocjami. Zalecana jest dieta wegetariańska, oparta na zdrowym, nieprzetworzonym i bogatym w składniki odżywcze pożywieniu.

Medycyna ta jest szczególnie skuteczna w początkach choroby, a także w profilaktyce.

Maści ajurwedyjskie

Na uwagę zasługują maści ajurwedyjskie. Są zrobione z esencji ziół rosnących w dziewiczych terenach Himalajów, gdzie powietrze jest wciąż czyste i niczym nieskażone.

Mają szerokie zastosowanie przy problemach skórnych, wykazując działanie:

  • łagodzące,
  • przeciwzapalne,
  • antybakteryjne,
  • regenerujące.

Dzięki swoim właściwościom łagodzącym i normalizującym procesy skórne, jest polecany osobom mającym problem z trądzikiem lub łojotokiem.

Łagodzi także ból i swędzenie związane z ukąszeniami owadów.

Świetnie nada się również na otarcia, pękniętą skórę, poparzenia, podrażnienia, a nawet odleżyny.

Okulary ajurwedyjskie

Wgłębiając się w temat medycyny ajurwedyjskiej, nie sposób nie wspomnieć o bezsoczewkowych okularach ajurwedyjskich.

Okulary te zostały wynalezione tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, w czasach, gdy nie istniały żadne szkła korekcyjne.

Początkowo wykonywane były z drewna, dzisiaj, wykorzystuje się do ich produkcji plastik.

Na pierwszy rzut oka przypominają okulary przeciwsłoneczne. Zamiast soczewki, posiadają czarną przesłonę z kilkudziesięcioma otworami.

Obraz dociera do oka przez te właśnie dziurki, a mimo to jest zadziwiająco ostry.

Na czym polega ich działanie?

Większość wad wzroku polega na braku zdolności do akomodacji – oko nie potrafi przystosować się do właściwego załamania światła.

Okulary ajurwedyjskie naturalnie stymulują funkcje oka, poprzez wyłączenie tzw. widzenia peryferyjnego. Promienie słoneczne docierają do oka pod kątem prostym i nie załamują się.

Dzięki temu widziany obraz znacznie zyskuje na ostrości. Ich systematyczne noszenie, przez 2-3 godziny dziennie jest więc codziennym treningiem dla oczu.

Stymulujemy je do ćwiczeń, nie pozwalając naszej wadzie wzroku się rozwijać, przy okazji wzmacniając i uelastyczniając ich mięśnie.

Jeśli chcesz przeczytać nasz test działania takich okularów – kliknij na ten link.

To naprawdę niezwykłe, że ludzie tysiące lat temu potrafili stworzyć coś, co nawet w dzisiejszych czasach może być niezwykle użyteczne dla osób z wadami wzroku!

Dzisiejszy świat wymusza na nas presję – ciągle gdzieś się spieszymy i za czymś gonimy, żyjąc w nieustannym stresie…

Dostarczamy organizmowi śmieciowe jedzenie, nie dajemy mu czasu na regenerację, do której dochodzi w trakcie spokojnego, nieprzerwanego snu.

Zamiast zapobiegać chorobom i różnym schorzeniom, prowadzimy zabiegany styl życia, który bardzo
im sprzyja. Gdy organizm przestaje sobie radzić, sięgamy po chemiczne środki, widząc w nich jedyną szansę na powrót do zdrowia.

Zapominamy o tym, że właściwie stosowane rośliny i zioła, mogą okazać się lepszym rozwiązaniem na nasze przypadłości lub silnym wsparciem kuracji chemicznych.

Jednak sposoby, jakie oferuje nam natura poprzez ziołolecznictwo wymagają czasu, by być skuteczne, a tego właśnie brakuje dzisiejszemu, wiecznie zabieganemu człowiekowi.

Dlatego na blogu przedstawiamy idealnie skuteczne, sprawdzone ale też szybkie metody korzystania z natury.

Wybieramy i polecamy tylko naturalne produkty, lub opierające się o medycynę naturalną.

Wierzę, że dzięki nim możemy wrócić do swoich korzeni, skorzystać z mądrości naszej cywilizacji i uniknąć chorób!


Sprawdź co polecamy dla Ciebie!

Articolo Ziołowa alternatywa dla chorób współczesnego świata proviene dal sito Zdrowie, uroda, forma.



This post first appeared on Blondetiger.net, please read the originial post: here

Share the post

Ziołowa alternatywa dla chorób współczesnego świata

×

Subscribe to Blondetiger.net

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×