Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ako sa naučiť cudzí jazyk za 3 mesiace?

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Kto z nás by nechcel vedieť plynule hovoriť aspoň dvoma, troma, alebo snáď piatimi jazykmi. Už sa vám v hlave ozýva “ale keď ja nie som ten jazykový typ”? Učenie sa cudzích jazykov je ľahšie a zábavnejšie, než nás to učili v škole.

Aplikáciou Paretova pravidlá môžeme povedať, že 20% úsilia vynaloženého na naučenie sa slovnej zásobe nám prispeje k porozumeniu 80% jazyka. Napríklad v angličtine iba 300 slov tvorí 65% všetkých písaných materiálov.

Jazyky k cestovaniu neodmysliteľne patrí. Aj preto sme o ich učenie písali celkom rozsiahlu kapitolu v Travel Biblii a určite sa k nim ešte vrátime. Tentokrát pre vás Marek Bartík pripravil super tipy, ako sa jazyk učiť rýchlo a efektívne.

Teda presný opak toho, ako (m) učenie prebieha na väčšine základných a stredných škôl. Všetko niekoľkokrát otestoval na sebe, hovorí totiž anglicky, španielsky, nemecky a momentálne sa učia vietnamčinu. Marek študuje na Fakulte informačných technológií na ČVUT, miluje cestovanie, prírodu, fotenie, čítanie a písanie.

Hracie automaty online vám ponúkajú množstvo funkcií, ktoré sa spustia v prípade, že sa vám podarí všetky pozície všetkých valcov pokryť rovnakým symbolom. V takom prípade bude vaša výhra 4-násobná, čo rozhodne poteší. Vaše akejkoľvek výhry ale môžete násobiť, takže ak sa vám niektorá nebude zdať tak akurát, môžete ju risknúť v jednom z dvoch režimov, ktorými je riziko s kartami alebo riziko sa rebríkom. Znásobiť možno aj niekoľkonásobne, pozor ale na fakt, že o pôvodnú výhru alebo jej časť môžete pri smole úplne prísť.

Prečo sa učiť cudzí jazyk?

Jazyk sám o sebe je jednou z najpodstatnejších súčasťou kultúry v cudzej krajine. Miestni ľudia sa vám viac otvoria, keď sa budete aspoň snažiť hovoriť s nimi ich rodnou rečou. Ide o jedinečný spôsob pravého a nefalšovaného poznanie kultúry zvnútra, nefalšovaných médií. Navyše vám to môže priniesť značné zľavy pri zjednávanie.

Viac sme o téme už písali v článku Prečo by sa mal cestovateľ učiť jazyky? A ktoré?

Dôležité je zamyslieť sa nad dôvodom, prečo sa chcete cudzí jazyk naučiť. Robíte to pre seba, alebo pre niekoho iného? Musíte, alebo chcete? Akú máte motiváciu? Ako objektívne merať vaše zlepšenie?

Naučte sa jeden jazyk a razom budete čiastočne rozumieť mnohým ďalším jazykom z rovnakej jazykovej rodiny. Pravdepodobne rozumiete skvele slovenské, pretože Čeština je váš rodný jazyk. Pozrite sa do Srbska a zistíte, že čiastočne rozumiete srbčine. Nebude vám trvať dlho srbsky sa naučiť. Až budete vedieť srbsky, chorvátsky, bosniačtina a čiernohorčina sú pre vás jazyky naučené zadarmo. Razom sa vám otvorili ďalšie dvere do iného sveta.

Ako najlepšie sa naučiť jazyk efektívne a rýchlo?

Odpoveď na otázku zrejme všetci poznáme – zbaliť sa a odletieť do krajiny, kde sa daným jazykom hovorí. A prežiť. Túto možnosť nemáme všetci, či už je príčinou málo peňazí, málo času či rodina na krku. Niekedy tú možnosť máme, ale chceme sa pred cestou pripraviť, aby sme sa cítili sebaistejšie.

V škole nás učili veľa slovíčok, gramatiku, nútili nás myslieť si, že jazyk musíme vedieť perfektne, než ním vôbec smieme prehovoriť. Opak je pravdou.

Potrebujeme predovšetkým sebavedomie. Potrebujeme sebavedomie v danom jazyku. Nemali by sme sa báť prehovoriť a robiť chyby. Robiť chyby je podstatné. Chybami sa predsa človek učí.

Ako sa naučiť cudzí jazyk rýchlo a ľahko

Bez znalosti cudzích jazykov sa len ťažko zaobídete. Pravdepodobne jeden potrebujete v zamestnaní a tiež sa vám lepšie cestuje. Naučiť sa ich viac ale nemusí byť tak ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí sa riadiť užitočnými tipy.

Patríte ku generácii, ktorá nemala možnosť preniknúť do cudzích jazykov, alebo vám naučiť sa cudziu reč robí problém? Máme pre vás niekoľko tipov od človeka, ktorý sa okrem rodnej angličtiny dohovorí plynule ďalšími deviatimi jazykmi.

Matthew Youlden pochádza z Manchestru a rovnako ako jeho dvojča plynule hovorí deviatich jazykmi. Keď mal osem rokov, začal španielčinou a postupne k nej pridal francúzštinu, portugalčinu alebo hebrejčinu. “Jazyky som sa začal učiť samozrejme kvôli tomu, že som chcel veľa cestovať a mať možnosť sa dohovoriť sa s ľuďmi, ktoré pri tom stretnem,” vysvetľuje.

Dnes žije v Berlíne, kde sa zapojil do špeciálneho projektu on-line výučby cudzích jazykov, metódy Babbel. Svojim študentom okrem iného odkryl spôsoby, ako sa, čo najlepšie a najrýchlejšie reči naučiť.

Sám dnes hovorí deviatich jazykmi a dokáže plynule prechádzať z jedného do druhého. V nasledujúcom videu sa pozrite, ako nenútene predvádza jazykový koncert, ktorý vás inšpiruje k výkonu.This post first appeared on Top 10 Websites To Download Online YouTube Videos., please read the originial post: here

Share the post

Ako sa naučiť cudzí jazyk za 3 mesiace?

×

Subscribe to Top 10 Websites To Download Online Youtube Videos.

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×