Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kentsel Planlama – Ansiklopedik Sözlük

Kentsel Planlama - Ansiklopedik Sözlük, kitap

Kentsel Planlama - Ansiklopedik Sözlük, kitapTürkiye’de, Kentsel planlama alanındaki ilk ansiklopedik sözlük olan kitap, ülkemizdeki 92 akademisyen ve uzmanın katılımı ile gerçekleştirilen ve son derece geniş bir ilgi alanına sahip olan mekansal planlama konusunda yapılmış kapsamlı bir çalışmanın ürünü. Kitap, kentsel planlama alanında yayımlanmış sözlük çalışmalarının kapsam bakımından bir adım ötesine geçerek ansiklopedi ile sözlük arasında kalan bir alanın doldurulmasını hedefliyor.

Kitapta, planlamada analiz teknikleri, bölge planlama, çevre ve yaşam kalitesi, ekoloji ve planlama, ifade teknikleri, imar hukuku, kent ekonomisi, sosyolojisi, tarihi, kent, kentleşme, kentsel koruma, kentsel standartlar, kentsel politika, kentsel riskler, kentsel tasarım, kentsel yenileme ve dönüşüm, sanayi, konut, kıyı, turizm planlaması, ulaşım ve lojistik hizmetler gibi konu başlıkları 250 madde halinde okurların incelemesine sunuluyor.

Derleyen: Melih Ersoy
Sayfa sayısı: 540
Yayınevi: Ninova Yayıncılık

Kentsel Planlama – Ansiklopedik Sözlük yazısı Kilsan Blog sitesine aittir.This post first appeared on Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan, please read the originial post: here

Share the post

Kentsel Planlama – Ansiklopedik Sözlük

×

Subscribe to Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×