Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kevin Peterson’dan ‘Kentsel Masumiyet’

Kevin Peterson'dan, Kentsel Masumiyet

Kevin Peterson'dan, Kentsel Masumiyet serisiHiperrealist ressam Kevin Peterson, distopik kentsel alanlara yerleştirdiği çocuk ve vahşi hayvanların ayrıntılı resimlerini çizdiği ‘Urban Innocence / Kentsel Masumiyet’ serisi ile çürüyen kentlere rağmen, çocukların cesaretle sokakları keşfetmelerindeki masumiyeti vurguluyor.

Kevin Peterson, aşırı gerçekçi eserleriyle bilinen Amerikalı bir ressam. Sanatçı, sanat eğitiminin yanı sıra psikoloji eğitimi de aldı ve sosyal hizmet alanında yüksek lisans yaptı. Peterson’un psikoloji ve toplumsal dinamiklerine olan bu ilgisi, resimlerindeki temalarına da yansıyor.

Yıpranmış şehir görüntülerini masum konularla harmanlayan sanatçı kullandığı temalarda, kentsel yaşamın içinde var olan kısıtlama, tutsaklık, yalnızlık ve gerilime karşı iyimser ve barışçı bir umudu işliyor. Resimleri travma, korku ve yalnızlık ile yaşamak ve gelişmek için gereken gücü anlatıyor.

Sanatçının ‘Kentsel Masumiyet’ adını verdiği serideki resimlerinin merkezinde terkedilmiş, çürüyen binalarla çevrili bir kent ortamında vahşi hayvanlara eşlik eden yalnız çocuklar yer alıyor. Çocuklar ve vahşi hayvanlar, sert kentsel çevrenin parçalanmasına eşlik eden arkadaşlar olarak barış içinde birlikte var oluyorlar. Bu etkileyici birliktelik, görsel olarak güçlü psikolojik temaları ortaya çıkarıyor. Yıpranmış ve kirlenmiş bir dünyaya karşın masum olan çocukların ve doğanın karşı duruşunu vurguluyor.

Fotoğraflar: kevinpetersonstudios.com

Kevin Peterson’dan ‘Kentsel Masumiyet’ yazısı Kilsan Blog sitesine aittir.This post first appeared on Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan, please read the originial post: here

Share the post

Kevin Peterson’dan ‘Kentsel Masumiyet’

×

Subscribe to Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×