Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Pod Sergi Sarayı

Pod Sergi Sarayı, genel görünüm

Pod Sergi Sarayı, detay görünümKuala Lumpur’un batısındaki Petaling Jaya bölgesinde yeni bir kentsel alan kurma girişiminin bir parçası olan Pod Sergi Sarayı, kentin yeni ruhunu yansıtacak şekilde tasarlandı ve şehrin en çarpıcı yapılarından biri haline geldi.

Geleceği ve kentleri şekillendirmek amacıyla yürütülen Malezya Kalkınma Projesi ilk olarak başkent Kuala Lumpur’un batısında yer alan Petaling Jaya kentinde başlatıldı. Pentaling Jaya, kısa sürede Malezya’nın en önemli uydu şehirlerinden biri haline geldi ve ülkenin ilk planlanan şehri oldu. Pod Sergi Sarayı da projenin çağdaş ruhunu ve modern mimari tarzını yansıtmak üzere tasarlandı.

Doğadaki su damlacıkları

Nicoletti Associati mimarlık stüdyosu tarafından tasarlanan Pod Sergi Sarayı, değişken genişliklerin ve yüksekliklerin eliptik kesitleri dizisinden oluşuyor. Bu da binaya dilimlenmiş bir görünüm sağlıyor.

Binanın yuvarlak ve yumuşak şekli, doğadaki su damlacıklarından esin alıyor. Yapı, modern bir bükülme ile dinamik bir küresel biçim sergiliyor.

Alüminyum paneller

Pod Sergi Sarayı’nın dış cephesinde borulu çelik bileşenlerden imal edilmiş katmanlı bir koruyucu kabuk bulunuyor.

Pod Sergi Sarayı, panel detaySpektral yansıtıcı alüminyum panellerden oluşan kabuğun yüksekliği dört ila sekiz metre arasında değişiyor. Binaya pürüzsüz bir görüntü sağlayan panellerin renkleri ise güneşin yansımasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Pod Sergi Sarayı, havuzdan yansımaYeşilliklerle çevrili binanın ön kısmı yansıtıcı bir su havuz üzerine oturuyor. Havuz, binaya hem yansıma sağlıyor hem de bölgedeki canlıların biyo-iklim davranışlarına ve sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunuyor.

2010 yılında tamamalanan Pod Sergi Sarayı, 750 metrekarelik bir alana yayılıyor ve 450 metrekarelik bir sergi ve ofis alanı barındırıyor.Pod Sergi Sarayı, iç görünüm

Fotoğraflar: Stüdyo Nicoletti Associati / © Mr. H Lin Ho Courtesy of PJCC

Pod Sergi Sarayı yazısı Kilsan Blog sitesine aittir.



This post first appeared on Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan, please read the originial post: here

Share the post

Pod Sergi Sarayı

×

Subscribe to Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×