Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kentin gülümseten gözleri: Eyebombing

Kentin gülümseten gözleri-Eyebombing

Kentin gülümseten gözleri-Eyebombing., bacaGünümüzde kentler pek çok yaratıcı sanata ve fikre mekan oluşturuyor. Eyebombing de bunlardan biri; zeki, zararsız ve eğlenceli bir sokak sanatı.

Bir kaç yıldır pek çok kentte popüler hale gelen Eyebombing, kamusal alandaki cansız nesnelere “plastik oynar gözler” yapıştırmak anlamına geliyor. Amaç, sokaklara insani bir görünüm kazandırmak ve yoldan geçenleri gülümsetmek.

Yapıştırılan gözlerin mutlaka oynar göz olması ve yapıştırılan nesnenin bir kamusal alanda yer alması Eyebombing’in en önemli kurallarını oluşturuyor. Nesnelere canlıymış hissi vermesi için de gözleri yaratıcı ve zeki bir şekilde yerleştirmek gerekiyor.

Kentin gülümseten gözleri-EyebombingBulgar sokak sanatçısı Vanyu Krastev de Eyebombing sanatına katılanlardan. Vanyu Krastev, bozuk metal, döşeme plakaları ve hatta duvarlardaki lekeler gibi farklı nesneleri kullanarak ilginç bir fotoğraf serisi yarattı.

Yapıştırdığı gözlerle etrafını saran cansız nesnelere ifade kazandıran sanatçı, amacının sokaklardan ve caddelerden geçen insanlara sıcak duygular hissettirmek olduğunu söylüyor.

Fotoğraflar: Vanyu Krastev

Kentin gülümseten gözleri: Eyebombing yazısı Kilsan Blog sitesine aittir.This post first appeared on Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan, please read the originial post: here

Share the post

Kentin gülümseten gözleri: Eyebombing

×

Subscribe to Mimari, Sanat, Tasarım, Çevre, Yaşam | Kilsan

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×